Savisaar varjab end ajakirjanike eest oma legendaarses mustas Mercedese bussis. Hetkel on pooleli ka telefonikõne. Mis toimub?

Kersti Kaljulaidi kandidatuuri esitamine valimiskomisjonis
Foto: Karin Kaljuläte
Pärast pikka ja vaevalist presidendirallit, kus ka valimiskogus riigipea valimata jäi, esitati valimiskomisonile Kersti Kaljulaidi nõusolek kandideerimaks vabariigi presidendiks. Vähem kui 24 tunni pärast on selge, kas Eesti saab esimese naispresidendi.

TS Laevad juht Kaido Padar jagas isiklikult järjekorras ootajatele kommi.
Foto: Rauno Volmar

Segadused praaminduses ja öised muudatused. Ööl vastu laupäeva vahetus saartele vedusid korraldava laevaliinide operaator. Loomulikult anti endast parim, et kõik sujuks ja sestap tuli ka TS Laevade juhil Kaido Padaril ise n-ö rindele asuda. Inimesed said kommi ja lubaduse, et asjad sujuvad. Eks aeg näitab.

Eesti Rahva Muuseumi esiuks kukkus eest ära
Foto: Anni Õnneleid

Kaua tehtud kaunikene. Tartus Raadi lennuväljal avati suursuguselt Eesti Rahva Muuseum. Juba kütab kirgi usuteemaline eksponaat. Avamispäeval aga otsustas üks peaustest lihtsalt ära vajuda. Eks ole näha, kas see jääb viimaseks taoliseks ehituspraagiks, mida sageli viimasel ajal meie ehitusmaailmas ette tuleb ja ERM püsib ikka rohkem kui 100 aastat.

Juku-Kalle Raid esitles Mart Kadastiku raamatut "Paradokside puntras"

Postimehe pikaaegne vastutav väljaandja Mart Kadastik ilmutas avameelse raamatu meedia telgitagustest. Kired lõõmasid ja raamatud kadusid müügilettidelt nagu soojad saiad. Juku-Kalle Raidil oli aga raamatu esitlusel Delfile kindel soovitus.

Edgar Savisaar põgenemas
Foto: Andres Putting


Keskerakonnas käärib. Erakonna juht ja paljude jaoks ebajumala staatuses olev Edgar Savisaar aga otsustab ise millal ja kuna ja kuidas ta meediaga suhtleb. Siin pildil põgenes ta korduvalt nii TV3 kui ka Delfi kaamerate eest, sest mees lihtsalt ei taha ja kõik.

Oudekki Loone
Foto: Tiit Blaat

Keskerakonna juhtimisest eemaldatud Oudekki Loone ei anna alla. Mõneti sümboolsena võib see pilt tunduda, sest üldjuhul sammutakse tunneli otsast paistva valguse suunas. 5.novembril koguneb Keskerakonna kongress ja juba praegu võib ette ennustada, et kiremöll ei vaibu.

Raimond Kaljulaid
Foto: Hendrik Osula

Kas rotid põgenevad uppuvalt laevalt või on tegemist silmade avanemisega? Raimond Kaljulaid, Keskerakonna juhi pikaajaline nõustaja, on see mees, kes teab rohkem kui räägib. Pildil annab ta pikka intervjuud Eesti Päevalehe ajakirjanikule Kärt Anveltile. Elu peab edasi minema.

Astronaut Douglas H. Wheelock
Foto: Priit Simson

Eestis käis külas astronaut. USA astronaut Douglas H. Wheelock veetis rahvusvahelises kosmosejaamas rohkem kui aasta. Nägi sadu päikesetõuse ja sai pärast maale tagasi tulekut teada jahmatava tõsiasja - tema silmamunad olid muutunud kosmose mõjul laperguseks. Nüüd tuleb prille kanda.

Eesti vs Läti võrkpall
Foto: Karli Saul

Eesti võrkpallurid kütsid lätlastele sauna. Laupäeval võeti Euroopa 2017 aasta meistrivõistluste valiksarjas võit Läti üle. Korduskohtumine juba algaval nädalal Tallinnas, Tondirabas. Kõik kohale, sest võit peab lihtsalt tulema.

Kohtumine Lasnamäel
Foto: Rauno Volmar


Murranguline hetk? Teisipäeval suundus Edgar Savisaar pärast kaitsepolitseiametist järjekordse kahtlustuse saamist tuge otsima Lasnamäe linnaosa valitsusse, kus ta kohtus Tallinna linnaosavanematega. Paraku teatas Savisaare pikaaegne nõunik Raimond Kaljulaid, et ei toeta Savisaare kandidatuuri erakonna esimehe valimistel ning soovitab tal tõsiselt mõelda võimu üleandmisele. Savisaar on kindel, et tema püssi põõsasse ei viska ning ei kavatsegi Keskerakonna sisetüli kaotada.